Ogłaszamy konkurs szkolny dla klas podstawowych „Eko odkrywcy”

Ogłaszamy konkurs szkolny dla klas podstawowych „Eko odkrywcy”

Chyba wszyscy wiemy jak ważne jest promowanie ekologicznego stylu życia. Dlatego nasza szkoła gimnazjum zaprasza do udziału we wspaniałej inicjatywie konkursowej skierowanej do młodych odkrywców – Eko Odkrywców!

Konkurs polega na odkryciu i interpretacji ekologiczno-środowiskowych problemów poprzez tworzenie prac, dzięki którym młodzi ludzie będą promować ekologiczną postawę. To jest szansa by zainspirować kolejne pokolenia do chronienia natury poprzez codzienną dbałość o nasze otoczenie.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas podstawowych, a więc dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczestnicy mogą brać udział w individualnych lub grupowych projektach dotyczących różnych aspektów ekologii. Mogą to być modele 3D przedstawiające godne ochrony gatunki roślin, manualne dekoracje środowiskowe, lub dowolne inne projekty na temat ekologii.

Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców atrakcyjne nagrody w postaci drobnych prezentów oraz atrakcji, takich jak wycieczka do wrocławskiego zoo czy warsztaty plastyczne. Wszyscy uczestnicy dostaną też certyfikat uznania za swoje zaangażowanie.

Nasza szkoła już teraz serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do dotarcia poza schemat i przesłania nam swoich prac! Udowodnijmy razem, że najmłodsi mogą naprawdę wprowadzić pozytywne zmiany w nasze otoczenie!

Eko odkrywcy jest wyjątkowym konkursem szkolnym, który jest dedykowany dla uczniów klas podstawowych ze szkół podstawowych w całej Polsce. Jest to wspaniała okazja do podszlifowania umiejętności z zakresu edukacji i pracy zespołowej. Uczniowie mogą też czuć się dumni, że są częścią ważnego projektu i stają się Eko Odkrywcami!

Dziś ogłaszamy trzy nagrody dla najlepszych drużyn w całym konkursie. W pierwszej kolejności drużyna otrzyma nagrodę 1500 PLN i tytuł „Eko Odkrywcy 2019”. W drugiej i trzeciej kolejności grupa otrzyma 1000 PLN i 500 PLN oraz pamiątkowe dyplomy.

Co jeszcze może zyskać drużyna biorąca udział w konkursie? Nadmiernie aktywni uczniowie także będą docenieni – ich praca zostanie opublikowana na stronach internetowych organizatora oraz partnerów projektu. Prace bardziej oryginalne oraz pozytywne dla ochrony środowiska przyciągną uwagę ekspertów i będzie ocenione indywidualnie.

Konkurs Eko odkrywcy skupia się głównie na tematyce dotyczącej ochrony środowiska i redukcji szkodliwych substancji w naszym postrzeganiu świata. Uczestnicy biorący udział w zawodach muszą rozwiązac 3 zadania, aby przejsc dalej do finału: napisać artykuł prasowy, opracować krótkometrażowe video lub multimedialny prezentacje online.

Organizacja tego wydarzenia stanowi wspaniała okazja do promocji wiadomości publicznych dotyczacych tematów szeroko związanych z ekologią. Zaufana instytucja lokalna lub szkoła bierze na siebie pełnienie roli organizatora, aby sprawdzić czy wszystkie dane dotyczace procesu rekrutacji są prawidlowe.
Prosimy o dołaczenie do nas i podzieleniem się tymi wspaniałymi informacjami ze swojami rodzinami, a także informacje i materiały propagujace możliwości jakie maja najlepsza drużyna Eko Odkrywców oraz niesamowitego możliwości i umiejetnosci jakie moze ona posiadać!

W naszej szkole ogłaszamy konkurs szkolny dla klas podstawowych o nazwie „Eko odkrywcy”. Jesteśmy zachwyceni naszymi uczniami i ich pasjami do ekologii, a ten konkurs będzie idealnym sposobem, by wykorzystać ich entuzjazm i aktywność ekologiczną.

Ten konkurs jest idealny dla uczniów poniżej gimnazjum i ma na celu poprawę ich wiedzy na temat ochrony środowiska. Uczniowie będą musieli wykazać się zadaniem z zakresu ekologii i odpowiedzieć na pytania dotyczące jej używania w ich codziennym życiu.

Celem tego konkursu jest popularyzacja zasad zrównoważonego rozwoju oraz edukacja młodych ludzi w społeczeństwie, co pozostanie w ich myślach na długo po ukończeniu szkoły. Chcemy również utrwalić wszelkie wartości, takie jak poszanowanie życia na planecie, a także mniejsze śladem węglowym.

By wygrać konkurs, lokalni uczniowie będą rywalizować ze sobą tworząc projekt dotyczący ochrony środowiska oraz propozycje działań poszczególnych uczestników zmierzających do osiągnięcia jednego celu: przywrócenia środowisku naturalnemu stanu zdrowia.