Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – możesz wziąć udział w całej Polsce

Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – możesz wziąć udział w całej Polsce

Projekt Eco Explorer, drugi w Polsce konkurs dla uczniów szkół podstawowych, jest pomysłem Red Kippera. Została stworzona jako sposób na poznanie Polaków i ich codziennego życia w pozytywnej perspektywie. Chcemy być zapamiętani jako aktywna i zgrana grupa ludzi, którzy szanują przyrodę i stawiają ją na pierwszym miejscu.

Konkurs prosi uczestników o zaangażowanie się w samodzielnie zdefiniowane zadanie integracyjne poprzez stworzenie obrazu swojego zielonego otoczenia ze zdjęciami z ich codziennego życia. Następnie stwórz wersję wideo za pomocą popularnych platform społecznościowych, takich jak Instagram i Twitter, na tematy związane ze środowiskiem ekologicznym, ochroną przyrody czy zrównoważonym rozwojem środowiska. Następnie prześlij ten film w ciągu 3 dni.

Edukacja ekologiczna ma potencjał, aby być jednym z najważniejszych wkładów w poprawę stanu naszego środowiska. Aby tak się stało, potrzebujemy uczniów, którzy potrafią myśleć o kwestiach środowiskowych. Eco Explorer to projekt, w którym mogą wziąć udział uczniowie. Celem jest pokazanie, w jaki sposób dzieci mogą wykorzystywać swoją kreatywność w rozwiązywaniu problemów i znajdowaniu rozwiązań problemów środowiskowych i problemów związanych ze zrównoważonym życiem.

Zgłoszenia będą oceniane według kategorii:

– Styl pisania (angażujący),

– Wybitna kreatywność,

– Oryginalność,

– Czas trwania, – Produktywność (jakość), – Skuteczność (efektywność), – Aktywność w życiu codziennym (nadzorowany czas). Zwycięzcy będą mieli 60 minut na przedstawienie swoich rozwiązań na zadany temat. Ma to służyć jako przykład dla nauczycieli i uczniów, którzy chcą wykorzystywać technologię w edukacji szkolnej i wspierać ich w rozwijaniu kreatywności.

Konkurs szkolny „Eko odkrywca”

Konkurs ten ma na celu dać młodym uczniom poczucie odpowiedzialności, aby zainspirować ich do społeczeństwa przyjaznego zwierzętom i środowisku.

Uczniowie szkół podstawowych mogą być naszą gospodarką przyszłości. Są zawsze gotowi do nauki i bardzo zainteresowani tym, co robimy. Dzięki temu mamy wszelkie powody, by sądzić, że nasza gospodarka również będzie się rozwijać i rozwijać jako taka.

Konkurs Eko odkrywca promuje edukację w Polsce poprzez budowanie świadomości jej wartości z otoczenia w bardzo zabawny sposób. Z nazwy na projekcie widać, że nazywa się on Eco Explorer Contest – to dlatego, że należy dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć emisje i oszczędzać zasoby naturalne dla przyszłych pokoleń. Istnieją dwa główne tematy działań, które należy wykonać:

Druk 3D, tworzenie treści z recyklingu; konstrukcja miniaturowego modelu; projektowanie i dekoracja pokoju (pokoju); konkursy na kodowanie, pisanie opowiadań (scenorys) i prezentacja modeli 3D itp.

Każdy temat ma swoją własną działalność ćwiczebną – projekty obejmujące druk 3D (instrukcje), wytwarzanie przedmiotów lub produktów ekologicznych, recykling itp., kreacje 2D lub gry wykonane z materiałów papierowych z recyklingu.

Głównym celem konkursu jest stworzenie mapy polskiej przyrody i odkrycie jej zasobów.

Mapa będzie oparta na pracach dzieci, a także wcześniejszych projektach. Chodzi o to, aby w tym czasie uczestnicy pracowali w zespołach i wykonywali różne zadania. Mogą też wykorzystać swoją kreatywność i rozwijać swoje umiejętności, rozwiązując wyzwania na różnych etapach.

Przyjrzymy się, w jaki sposób szkoła może wziąć udział w tych projektach i upewnimy się, że otrzyma potrzebne zasoby i wsparcie. Jeśli szkoła wzięła czynny udział w jednym z nich, użyjemy tego jako przykładu, aby pokazać innym szkołom, jak się zaangażować.

Z jednej strony można powiedzieć, że rywalizacja jako forma uczenia się to dobra rzecz. Z drugiej strony nie jesteśmy całkowicie pewni, czy ten proces uczenia się ma pozytywną i pozytywną wartość dodaną. Administratorzy szkół powinni być odpowiedzialni za określenie, które elementy konkursu pasują do szkolnego programu nauczania i kiedy powinny się zakończyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych przemyśleniach na temat tego, jaki rodzaj konkursu edukacyjnego może zaoferować, przeczytaj nasz poprzedni artykuł „Konkurs edukacyjny w szkołach” .