Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – wkrótce ogłosimy wyniki konkursu

Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – wkrótce ogłosimy wyniki konkursu

Naszym celem jest zbadanie roli dzieci w ich środowisku i tego, jak zdrowe środowisko przyczynia się do zdrowego życia. W tym celu przekażemy uczniom fakty dotyczące świata, nauki i przyrody. Chcemy przybliżyć im istniejące dziś problemy ekologiczne i zachęcić do działania na rzecz lepszego świata.

„Eko odkrywca” to konkurs na projekt szkolny. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone jesienią 2018 roku. Projekt przyciągnął ponad 300 uczestników ze szkół z całej Kambodży i Kanady.

Celem konkursu jest edukacja i motywowanie dzieci. Ten konkurs pomoże dzieciom poznać środowisko, zdrowie, żywienie i zwierzęta w naszym świecie. Środowisko można poprawić nie tylko zapewniając im dobrą edukację, ale także dając im szansę zobaczenia, jak rosną drzewa, kurczęta składają jaja, a pszczoły robią miód. Ten konkurs jest okazją dla każdego dziecka, aby poczuło, że ma część czegoś większego od niego.

Niniejszy artykuł przedstawia projekt, który został zorganizowany przez zespół Eco Explorer w ramach programu edukacyjnego dla klas podstawowych. Pomysł na konkurs zrodził się z obserwacji kilku uczniów, zainteresowanych ekologią i przyrodą.

Konkurs ma na celu promocję świadomości ekologicznej wśród studentów i ujawnienie ich zainteresowania ekologią. Chcieliśmy dać im szansę na pokazanie swoich możliwości twórczych, dlatego organizujemy konkurs, którego efektem będzie publikacja książki pt. „Eko odkrywca”.

Przyznamy dwie nagrody: pierwsza (nagroda 1) zostanie przyznana uczniowi, któremu uda się stworzyć ebooka o ekologii i przyrodzie, zachowując go całkowicie bezpłatnie i przystępnie (zachęcamy nauczycieli/rodziców/członków rodziny/znajomych/sąsiadów do pomóż nam w tym). Druga (nagroda 2) jest przyznawana jako wyraz uznania dla członków naszego zespołu za ich ciężką pracę, dzięki której ten projekt jest możliwy – zabawne projekty, takie jak organizowanie klubów dziecięcych, tworzenie konkursu online, a nawet branie udziału w naszym codziennym.

Eko odkrywca to projekt szkolny, w którym uczniowie muszą stworzyć projekt środowiskowy i zgłosić swoją pracę do konkursu. Istnieje wiele sekcji konkursów dla różnych grup wiekowych, kategorii i rodzajów projektów (od przedszkola do liceum). Aby wygrać konkurs, uczniowie będą musieli przestrzegać określonego zestawu zasad/wytycznych.

Eco Explorer to Twój sposób na zmniejszenie śladu środowiskowego w domu, szkole i na zewnątrz. Analizuje gromadzone dane, aby określić najlepsze sposoby zmniejszenia wpływu na środowisko.

Z dumą informujemy, że warsztat „Eco Explorer” został kilkakrotnie nagrodzony. Wydarzenie jest prowadzone przez EcoLand, kenijską organizację pozarządową, a projekt szkolny jest sponsorowany przez prywatną firmę o nazwie Jomo Kenyatta School.

Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu, który przeprowadziliśmy dla szkół podstawowych w ramach projektu „Eko odkrywca”. Udało nam się zebrać ponad 120 zgłoszeń z ponad 30 różnych krajów.

W tym krótkim filmie znajdziesz wprowadzenie do naszego projektu oraz pokaz slajdów ze wszystkich otrzymanych przez nas zgłoszeń.

Konkursy szkolne są na swój sposób wyjątkowe. Proszą uczniów, aby rywalizowali ze sobą lub z nauczycielami podczas nauki określonego przedmiotu. Konkursy te mogą być zabawne i ekscytujące, ale są również dobrą okazją do nauczenia uczniów o przyszłej pracy w dziedzinie ekologii i zrównoważonego rozwoju (środowiska).

Konkurs „Eco Explorer” to coroczny konkurs sprawdzający umiejętności myślenia uczniów na temat zmian klimatycznych, energii odnawialnej, zrównoważonego rozwoju i gospodarki odpadami. Nauczyciel w szkole lub inny administrator zaproponuje temat, który zawiera wiele wyzwań lub problemów środowiskowych (np. zanieczyszczenie wody), ale każda klasa musi wykonać na ten temat zadanie, które zwykle wymaga pewnych badań, badań i wizualizacji prostych modeli związanych z temat. Można to zrobić w dowolnej klasie dla dowolnego przedmiotu, ale jest to specjalnie zaprojektowane dla uczniów szkół podstawowych (7-8 lat), ponieważ jest postrzegane jako praktyka do dalszych studiów nad złożonymi tematami, takimi jak kwestie środowiskowe i ekologiczne.

Co roku konkurs edukacyjny Eco Explorer przynosi wyjątkowy i innowacyjny projekt dla szkół podstawowych. W tym roku zobaczymy ten sam stary projekt w nowej odsłonie: „Eco explorer”.

W świecie edukacji ekologicznej wszyscy wiemy, jak wspaniale jest zdobywać edukację od najmłodszych lat. Kiedy uczniowie szkoły podstawowej wykorzystają swoją kreatywność i wyobraźnię, wyniki są znakomite. Dobrze, że każdy może być kreatywny w młodości. A w tym konkursie tematycznym chcemy promować tę ideę, tworząc platformę dla dzieci w szkołach podstawowych w całej Danii.