Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – zobacz nagrody do wygrania

Szkolny konkurs dla klas podstawowych „Eko odkrywcy” – zobacz nagrody do wygrania

Świat ekologii to niezwykle ważny szlak dla każdego z nas, a zwłaszcza dla naszych najmłodszych. Aby wspierać w tym młodych eksploratorów środowiska, Fundacja Wodna ogłosiła pierwszy Szkolny Konkurs dla Klas Podstawowych Ekologicznych Odkrywców.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 9-14 lat. Każda klasa może wybrać jedno wyzwanie: Zakończ Zanieczyszczenie Wybranego Obszaru lub Uporządkuj Obszar Zielony lub przeprowadzić jakąś ważną ankietę. Uczniowie mogą samodzielnie stworzyć i wykonać projekt, który może obejmować różne aktywności, od ochrony przyrody po edukację środowiskową.

Fundacja Wodna zapewni zespołom narzędzia do materiałów promocyjnych, samouczki online dostępne przez cały okres trwania konkursu oraz specjalne Sesje Edukacyjne na temat Ochrony Przyrody, jak również podsumowaną ocenę projektu i oprócz tego napisany raport końcowy. Uczestnicy konkursu mają również szansę zdobycia innych nagród, takich jak drukarki 3D do kreatywnych projektów w przyrodzie czy sprzęt do tworzenia nowoczesnych instalacji edukacyjnych.

Najbardziej kreatywne klasy będą nagradzane owocnymi prezentami na rzecz dalszej edukacji i innowacji środowiska! Finalistom przyznane zostaną Dzikie Kartki do Bobrownika Parku Narodowego oraz loty balonem dla 25 osób. Klasy, które ukończą najlepsze projekty, otrzymają Dyplom Eko-Odkrywcy oraz specjalną tablicę honoru dla wszystkich uczestników!

Jeśli szukasz sposobu na wspieranie młodych odkrywców przyrody oraz inspirujesz ich do bycia wrażliwi na środowisko naturalne, to weź udział w tegorocznym Konkursie Eko-Odkrywcy dla Klas Podstawowych! Baw się dobrze podczas tworzenia ważnego projektu i skorzystaj z wielu fantastycznych nagród!

Szkoły mają swój wkład w edukowanie młodzieży na temat między innymi zaawansowanych technologicznie, społecznych oraz ekologicznych dziedzin. By lepiej przygotować uczniów do dorosłego życia w dzisiejszych czasach, konkursy uczniowskie są doskonałym narzędziem do promowania różnorodnych tematów i poznawania najnowszych nauk.

Polski program „Eko Odkrywcy” jest jednym z takich konkursów skierowanych do uczniów klas podstawowych. Misją konkursu jest zachęcanie uczniów do propagowania tematu ochrony środowiska naturalnego, zapoznawanie ich z rolą człowieka w podejmowaniu działań chroniących przyrodę oraz budowanie postaw pro-ekologicznych. Uczestnicy nagrodzeni specjalnym certyfikatem będą prelegentami o ochronie środowiska w swoich szkołach.

Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze specyficznie wybranych szkół podstawowych w Polsce, którzy chcą przystąpić do Eko Odkrywców. Uczestniczy oddają głos na swojego faworyta, a jury postanawia laureata stosując sformalizowaną procedurę. Oceniane są również takie czynniki jak kreatywność, entuzjazm i pomysłowość podmiotów zgłoszonych do udziału w konkursie.

Skuteczne wzięcie udziału w konkursie oznacza dla uczniów doskonałe szanse na poznavanie nowych materiałów i umiejętności, rozszerzenia horyzontów myślowych i rozbudzenia ciekawości poznawczej. Nagrodami za zwycięstwo są indywidualne preferencje w postaci srebrnego medali lub indywidualnego dyplomu oraz dostarczenie przesuwalnej tablicy interaktywnej do najlepszej uczestniczacej szkoły.

W końcowym podsumowaniu, nagroda Eko Odkrywcy to doskonała okazja dla szukajacych przygodnych uczniów, by doswiadczyć nowoczesnego sprzetu i oprogramowanai, aby pomagać w wykonywaniu ich codziennych obowiazków i lepsze edukacje poprze poznavanie reguł ekologicznego życia oraz stosunku czlowieka do natury. Czekamy na prace od Was!

Jeśli twoja klasa jest na etapie nauki o naturze, a Twoi uczniowie pasjonują się środowiskiem naturalnym, to mamy dla was wspaniałą wiadomość! Został uruchomiony szkolny konkurs dla klas podstawowych Eko Odkrywców.

Konkurs Eko Odkrywców ma na celu wspieranie edukacji przyrodniczej wśród młodych ludzi, a także stworzenie atrakcyjnego programu edukacyjnego ze świadomego rozumienia otaczającego nas środowiska. Celem tego konkursu jest inspirowanie uczniów do poznawania i tworzenia związanych z środowiskiem przyrodniczym projektów oraz artystycznych realizacji. Uczestnicy mają okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i dać upust swojej kreatywności.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie będą oceniane przez ekspertów ze środowiska ekologicznego. Zwycięski projekt otrzyma specjalną nagrodę – zorganizujemy gościnne spotkanie z profesjonalnym odkrywcą dla całej klasy, a także oferujemy atrakcyjne praktyczne nagrody, takie jak publikacje przyrodnicze, produkty ekologiczne oraz materiały edukacyjne. Oprócz tego laureaci konkursu mogą liczyć na małe prezenty szanowanych firm eko-friendly, aby wprowadzić ich w świat przyrody.

Uczniowie powinni podzielić się opiniami o ochronie środowiska i pokazać swoje pasje poprzez rysunki, opowiadania lub projekty dotyczące eko-odpornych tematów, aby otrzymać specjalną nagrodę.