Zwycięzcą wyjazdu na Zieloną Szkołę został projekt „Future Designers”!

Zwycięzcą wyjazdu na Zieloną Szkołę został projekt „Future Designers”!

W wyniku tego konkursu studenci poznają ponad 700 zasad projektowania stron internetowych oraz zdobędą cenne doświadczenie w zakresie UX i projektowania.

Projekt został zorganizowany przez Zieloną Szkołę, szkołę dla dzieci. Jest to część szerszej inicjatywy „Projektanty Przyszłości”. Główną ideą stojącą za tym jest podnoszenie umiejętności młodych ludzi, aby mogli stać się lepszymi projektantami i badaczami.

Do udziału w konkursie zapraszana jest grupa młodych projektantów. Poproszono ich o zaprojektowanie gry edukacyjnej, która później zostanie wykorzystana na wystawie w Zielonej Szkole. Gra musiała być całkowicie „zielona”, bez użycia materiałów niebezpiecznych, takich jak ołów czy plastik; miękkie materiały, takie jak drewno lub papier; i mieć minimalne elementy, takie jak koła i akumulatory.

Projekt musiał też pozostać na tyle prosty dla dzieci i młodzieży z całej Europy, aby większość z nich mogła nauczyć się go w kilka godzin, zamiast odrywać kilka lat od szkoły.

Laureatami wyjazdu do Zielonej Szkoły został projekt „Projektanci Przyszłości”. Ponieważ był to projekt szkolny, było wiele ciekawych aspektów do pokazania. Uczniowie byli bardzo kreatywni w swoich projektach i naprawdę trudno było wybrać.

Mieszkańcy coraz bardziej interesują się podróżami do miejsca, w którym chcą mieszkać lub pracować. Dzięki sztucznej inteligencji firmy mogą dostarczać w czasie rzeczywistym informacje o trasach podróży, lotniskach itp.

Projekt został zainicjowany przez „Projektantów Przyszłości” – projekt uczniów szkół podstawowych z Czacka w latach 2015-2019. Intencją tego projektu jest dostarczenie uczniom oryginalnego pomysłu na ich projekty.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy; dwie grupy po 15 osób i jedna po 10 osób, którym przydzielono temat projektu.

Nauczyciele spotkali się na początku roku szkolnego 2015 i każdy z nauczycieli zadbał o to, aby na wydarzeniu byli obecni różni edukatorzy ze swojego szkolnego zespołu. Dzieci zostały przydzielone do grup zadaniowych, na przykład: robienie rzeczy własnymi rękami, śpiewanie i projektowanie czegoś nowego, granie muzyki czy taniec…

Każda grupa zadaniowa miała mentora (nauczyciela), który pomagał im w tworzeniu zajęć i wprowadzaniu nowych umiejętności, które muszą rozwijać, aby pomyślnie wykonać zadania. Większość z tych czynności wykonywali w czasie wolnym lub po szkole, kiedy nie były zaplanowane zadania jako praca domowa. Czasami po prostu zdawali sobie sprawę, że mają mniej wolnego czasu.

Niektórzy uważają, że projekt szkolny jest przeznaczony tylko dla małych dzieci. Ale dlaczego nie wykorzystać go, by pomóc przyszłym projektantom? Wyniki badania pokazują, że „przyszli projektanci” faktycznie będą w stanie samodzielnie generować pomysły i zasługują na nagrodę!

Zwycięzcą wyjazdu do Zielonej Szkoły został projekt „Projektanty Przyszłości”, w ramach którego odbywa się konkurs projektowy dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Jest to projekt, który łączy uczniów z różnych szkół i miejsc w całej Europie. Spotykają się w jednym miejscu i rozmawiają o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach i planach na przyszłość zawodową.

Karierę zaczynałem jako pisarz w agencji reklamowej, ale po 2 latach zdecydowałem się na pracę jako copywriter w agencji specjalizującej się w marketingu w mediach społecznościowych (SMC). Moja pierwsza praca była prawie 3 lata temu. Od tego czasu spędzam cały swój wolny czas próbując dowiedzieć się, jak mogę zarabiać w Internecie, pisząc artykuły na tematy, które mnie interesują. Jednym z takich tematów są podróże. Im więcej o tym czytałem, tym bardziej mnie to ekscytowało i chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi – i właśnie tam znalazłem się dzisiaj na tej stronie! Wszystkie rzeczy, których się tutaj nauczyłeś, przydadzą się, gdy sam spróbujesz podróżować!

Projekt dotyczył szkoły podstawowej, która ma konkurs na projekt, a uczniowie zostali poproszeni o stworzenie projektu. Zwycięzca został zwycięzcą projektu, a wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do Zielonej Szkoły, gdzie uczyli ich eksperci w swojej dziedzinie!

Zwycięzcą projektu „Projektanty przyszłości” została klasa 4-5-latków ze szkoły podstawowej w Holandii. Stworzyli bardzo kreatywny, interaktywny i zabawny projekt!

Uczniowie projektu „Projektanty Przyszłości” wzięli udział w konkursie i uzyskali prawo do uczęszczania do Zielonej Szkoły, najlepszej szkoły projektowania.

Projekt ten został stworzony przez instytucję edukacyjną „Good To Go”, która uczy dzieci, jak rozwijać swój potencjał twórczy.